Fibaro – idealne rozwiązanie do podświetlanych sufitów napinanych


Witam.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla domu może okazać się system FIBARO. System ten (proszę nie mylić z prostym sterownikiem oświetlenia), to zaawansowane rozwiązanie automatyki budynkowej opatentowane i produkowane przez Polskiego producenta.

FIBARO umożliwia bezinwazyjną instalację bez konieczności prowadzenia setek metrów kabli. Zminiaturyzowane „kości” montuje się w puszkach podtynkowych, za włącznikiem światła, rolety itp.

Kości nie łączy się na stałe z instalacją budynku, dlatego w trakcie użytkowania można cały system modyfikować lub rozbudowywać. A w przypadku przeprowadzki, zabrać ze sobą.

Całym mózgiem systemu jest centralka Home Center 2, do której podłączamy (bezprzewodowo) szereg odbiorników takich jak: czujnik ruchu, czujnik dymu, czujnik zalania, kontaktrony, kontrolery RGBW, włączniki świateł, termostaty, kamery, rolety itd. Wszystkie elementy działają w oparciu o technologię Z-wave.

Po podłączeniu i wykryciu przez centralkę urządzeń, możemy zaprogramować odpowiednie sceny.

 

Jak wspomniałem system Fibaro został stworzony przez Polaków i produkowany jest w fabryce pod Poznaniem. Jego niekwestionowanym atutem jet stosunkowo niska cena i możliwość systematycznej rozbudowy. Na początek wystarczy kupić i zainstalować centralkę wraz z podstawowymi sterownikami.

Co sądzicie o tym rozwiązaniu ?


Data publikacji: 19 Grudzień 2016

powrót