Podświetlane sufity napinane


Podświetlany sufit napinany to sufit wykonany z mlecznej folii, która przepuszcza światło, dając efekt jednolicie świecącej płaszczyzny.

Do podświetlenia sufitów napinanych można zastosować różne źródła światła. Obecnie w grę wchodzą dwa rodzaje:

  1. świetlówki (jarzeniówki)
  2. oświetlenie LED.  Taśmy lub „łańcuchy”,  jednokolorowe lub RGB.

 

Firmy montujące sufity napinane różnie do tego podchodzą, i obie metody się sprawdzają. My głównie stosujemy oświetlenie LED ze względu na dłuższą żywotność i niezawodność.

Dla porównania – orientacyjnie:

żywotność LED – ok. 100 tys. godzin.

żywotność jarzeniówki T5 – ok. 20 tyś. godzin.

 

Taśmy z jakimi możemy się spotkać posiadają różną: temperaturę barwową, moc, napięcie zasilające, strumień świetlny. Najczęściej w sklepach możemy spotkać taśmy: SMD 3528 oraz SMD 5050. Warto pamiętać o tym, że kupując taśmy z różnych serii produkcyjnych możemy otrzymać różną barwę, dlatego warto doliczyć pewien zapas, aby nie mieć później problemów.

Częstym pytaniem z jakim się spotykam to, jak dobrać oświetlenie do sufitu napinanego? Najprościej zostawić to nam i nie martwić się o efekt końcowy. Odpowiednio dobierzemy moc, ilość i rozmieszczenie taśm LED, dobierzemy odpowiednie zasilacze oraz sterowanie. Udzielimy gwarancję na zamontowane przez nas LED’y, a w razie awarii szybko usuniemy usterkę.

Dodatkowo w razie potrzeby dla każdego pomieszczenia wykonamy obliczenia w programie DIAlux. Daje nam to gwarancję spełnienia wymaganych norm np. w przypadku biur, recepcji, itp..

Dla osób, które samodzielnie chcą zaprojektować i zamontować oświetlenie LED wkrótce pojawi się poradnik.


Data publikacji: 10 Styczeń 2017

powrót